1 KASIM 2017, ÇARŞAMBA
HASTANE RADYASYON GÜVENLİĞİ SORUMLUSU İÇİN GÜNCEL ve PRATİK BİLGİLER PANELİ
  Salon A
13:30-14:10 Radyasyon çalışan hak ve sorumlulukları yönünden güncel mevzuat
Çınar Başekim
14:10-14:50 Radyasyondan korunmada temel standartlar
Orhan Oyar
14:50-15:00 Ara
15:00-15:40 Radyoloji tesislerinin tasarımı ve denetimi
Ahmet Ümit Şahin
15:40-16:20 Doz yönetim sistemleri
Hakkı Muammer Karakaş
16:20-16:30 Ara
16:30-17:10 Gerekçelendirme (Radyolojik istem uygunluğu)
Oğuz Dicle
17:10-17:30 SINAV
17:30-17:50 SINAV DEĞERLENDİRİLMESİ VE BELGE TAKDİMİ

 

1 KASIM 2017, ÇARŞAMBA
BAŞ-BOYUN RADYOLOJİSİ KESİTSEL GÖRÜNTÜLEME KURSU
  Salon 5
Oturum Başkanları: Nezahat Erdoğan, Nail Bulakbaşı
08:30-09:00 Kompartman anatomisi; mutlaka bilinmeli!
Meltem Nass Duce-I
09:00-09:30 Kompartmanlara spesifik patolojiler
Nail Bulakbaşı-I
09:30-10:00 Derin boyun enfeksiyonlarında tanı, ayırıcı tanı ve tedavide belirleyici unsurlar
Gülgün Yılmaz Ovalı-I
10:00-10:30 Temporal kemik, kafa tabanı ve PNS BT’de tetkik uygunluğu, algoritma
Eşref Kızılkaya-I
10:30-11:00 Kahve Arası
11:00-12:30 AÇILIŞ OTURUMU
12:30-13:30 Yemek Arası
Oturum Başkanları: Meltem Nass Duce, İrfan Çelebi
13:30-14:00 Larinks patolojilerinde tetkik uygunluğu ve algoritma (fonksiyonel BT)
İrfan Çelebi-I-II
14:00-14:30 Oral kavite tümörlerinde algoritma, incelemelerde püf noktaları, daha neler yapılabilir?
Meltem Nass Duce-II
14:30-15:00 Temporal kemik anatomisi
Simay Kara-I
15:00-15:30 Kahve Arası
Oturum Başkanları: Halil Dönmez, Nuri Karabay 
15:30-16:00 Lenf nodlarında düzey temelli sınıflama, patolojilerde algoritm
Defne Gürbüz-I
16:00-16:30 Baş-Boyun vasküler patolojileri, Mulliken Glowachi sınıflaması
Halil Dönmez-I-II
16:30-17:00 Vokal kord paralizisi tipleri ve nedenlerini ortaya koymada  radyolojik yaklaşım
Nuri Karabay-I-II
17:00-17:15 Kahve Arası
Oturum Başkanları: Can Zafer Karaman, Recep Savaş
17:15-17:45 Baş-boyun bölgesinde granülomatöz süreçlerde tanı ve ayırıcı tanı
Recep Savaş-I-II
17:45-18:15 Baş-boyunda lenfoma; nerelerde, nasıl görülür? Tanıya götüren ip uçları
Can Zafer Karaman-I-II

 

2 KASIM 2017, PERŞEMBE
KAS-İSKELET RADYOLOJİSİ MRG KURSU
  Salon 5
Oturum Başkanları: Üstün Aydıngöz, Nuran Sabir
08:30-09:00 Rotator kılıf patolojileri: Nasıl raporlanmalı?
Üstün Aydıngöz-I
09:00-09:30 Omuz instabilitesi ve labral patolojiler
Ülkü Kerimoğlu-I-II
09:30-10:00 El bilek ağrısı: Nelere bakalım ?
Üstün Aydıngöz-I
10:00-10:30 Kalça eklemi: Eklem içi patolojiler ve FAS
Nil Tokgöz-I-II
10:30-11:00 Kahve Arası
11:00-11:45 UYDU SEMPOZYUMU
Oturum Başkanları: Ayşenur Oktay, Fatma Bilge Ergen
11:45-12:10 Kalçada eklem dışından köken alan ağrı, kalçanın rotatorları
Ayşenur Oktay-II
12:10-12:30 Ayak burkulmaları: Ne görmeyi bekliyoruz?
Fatma Bilge Ergen-I
12:30-13:30 Yemek Arası
Oturum Başkanları: Remide Arkun, Polat Koşucu
13:30-14:00 Diz: Menisküs değerlendirmesi
Sinem Bozkurt Karazincir-I
14:00-14:30 Diz: Bağlar ve tendonlar
Polat Koşucu-I
14:30-15:00 Sinovyal hastalıklar
Remide Arkun-I
15:00-15:30 Kahve Arası
Oturum Başkanı: Fatma Bilge Ergen, Mehmet Argın
15:30-16:00 Ciltten kemiğe enfeksiyon
Fatma Bilge Ergen-I
16:00-16:30 Kas-iskelet tümörlerine yaklaşım; raporda neler belirtilmeli?
Mehmet Argın-I-II
16:30-17:00 Kas-tendon yarlanmaları, aşırı kullanım sendromları
Zeynep Özdemir-I-II